0

7 روش کسب درآمد از یوتیوب در سال 2020

روزانه در سراسر جهان پنج میلیارد فیلم در یوتیوب مشاهده می‌شود. یوتیوب برای همه محبوب است، به طوری‌که کاربران به صورت میانگین روزانه 40دقیقه از یوتیوب استفاده می‌کنند.

با پیشرفت سریع تکنولوژی، می‌توانید یاد بگیرید که چگونه از یوتیوب کسب درآمد داشته‌باشید، تمام چیزهایی‌که نیاز دارید یک نرم‌افزار ویرایش فیلم و یک کامپیوتر است، حالا می‌توانید در یوتیوب شروع به کار کنید.

به عنوان مثال، در ویدیوهای بررسی اسباب‌بازی رایان کودک یوتیوبر (Ryan’s Toy)، با جدا کردن اسباب بازی‌ها و بازی با آن‌ها حدودا 22 میلیون دلار درآمد کسب می‌کند!

کسب درآمد در یوتیوب فقط برای موسیقی‌دانان و اینفلوئنسرها نیست، فرصت‌های فراوانی برای همه افراد وجود دارد که بتوانند از یوتیوب به طور روزمره کسب درآمد داشته باشند.

با این وجود، باید سبک و استراتژی خودتون رو داشته باشید.

در این مقاله، به صورت کامل روش‌های کسب درآمد در یوتیوب را بررسی خواهیم کرد، در ادامه‌ مقاله با وی‌کدینگ همراه باشید.

نحوه کسب درآمد در یوتیوب

اگرچه می‌توان از یوتیوب به عنوان یک خالق محتوا درآمد قابل توجهی داشت، اما کار ساده‌ای نیست. چهار صد ساعت ویدیو در هر دقیقه در یوتیوب در سراسر دنیا بارگذاری می‌شود. اعداد دروغ نمی گویند، بنابراین رقابت بسیار شدید است و کسب درآمد از طریق اینترنت چالش برانگیزتر می‌شود. در اینجا چند استراتژی قدرتمند را بررسی می‌کنیم که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید تا پتانسیل درآمد زایی خود را از طریق یوتیوب افزایش دهید.

1- از لینک‌های افیلیت در یوتیوب استفاده کنید

تبلیغات لینک‌های محصولات به صورت افیلیت، می‌تواند برای کانال‌هایی که آموزش‌های عمیق و همچنین بررسی‌ محصولات ارائه می‌دهند، فرصتی بزرگ برای درآمدزایی باشد. به عنوان مثال، اگر یک محصول را در یوتویوب آنباکس و معرفی می‌کنید و کاربر برای خرید از لینک شما بازدید می‌کند، از طرف شرکتی که لینک افیلیت رو در اختیارتون قرار داده شروع به کسب کمیسیون می‌کنید. می‌توانید این لینک‌ها را در توضیحات ویدیو قرار دهید و مخاطبین رو هدایت کنید که روی لینک کلیک کنند و محصولات رو ببینند.

ارسال لینک‌های افیلیت در یوتیوب شبیه به تبلیغ لینک‌های افیلیت در وبلاگ بلاگرها را دارد. بنابراین، نباید لینک‌های افیلیت را در تمام محتوای یوتیوب خود صرفاً برای سود پولی بریزید. فراموش نکنید که بینندگان ویدیو زمانی این لینک‌ها را دنبال می‌کنند که مطمئن باشند شما منبع قابل اعتمادی هستید.

برای اعتمادسازی در ذهن مخاطب، به آنها کمک کنید و آموزش دهید تا مشکلات خود را حل کنند.

برای شروع سرویس‌های افیلیت زیادی وجود دارد، که شما می‌توانید با عضویت در آنها کسب درآمد داشته باشید.

برای به حداکثر رساندن درآمد، می‌توانید همراه با کانال یوتیوب یک وبلاگ ایجاد کنید و به سادگی لینک‌های افیلیت رو منتشر کنید. به این ترتیب، شما در حال کسب درآمد از یوتیوب هستید و همچنین یک وبلاگ در بستر شخصی دارید که در اختیار خودتان است.

2- شریک یوتیوب شوید و از تبلیغات کسب درآمد داشته‌باشید.

برای بسیاری از یوتیوبرها، تبلیغات اساسی‌ترین روش درآمد است.

به عنوان یک شریک یوتیوب، می‌توانید از روش‌های مختلف کسب درآمد داشته باشید. شما می‌توانید با تبلیغات قبل از شروع ویدیوها، تبلیغات کانال‌ها، یا تبلیغات ادسنس درآمد کسب کنید.

با این حال، برای رسیدن به یوتیوب پارتنر باید به شرایط آن رسیده باشید. شرایط لازم، دیده شدن 4000ساعت ویدیوها به همراه داشتن 1000 سابسکرایب در طی 12 ماه گذشته است.

هیچ محدودیتی برای بدست آوردن 4000 ساعت وجود ندارد. می‌توانید این 4000 ساعت را با دیده شدن 40 ویدیو به مدت 100 ساعت به دست آورید.

به عنوان مثال، نمایش بین المللی Gangnam Style در 5ماه به 1میلیارد بازدید رسید. درحالیکه Despacito در 97 روز به 1 میلیارد بازدید دست یافت.

پس از رسیدن به 4000 ساعت بازدید و 1000 سابسکرایب می‌توانید از یوتیوب شروع به کسب درآمد کنید.

اگر درآمدزایی یوتیوب فعال شود، در بخش مدیریت ویدیوها در کنار ویدیوهایی که درآمدزایی داشته باشند علامت $ نمایش داده می‌شود.

با این وجود، شما ممکن است همیشه نتوانید درآمد خود را تنها از طریق تبلیغات در یوتیوب داشته باشید.

3- با تأمین بودجه از طرفداران خود در یوتیوب درآمد کسب کنید

اگر تعدادی طرفداران وفادار داشته باشید، تشویق آنها به جمع کردن سابسکرایب برای کانال شما می تواند در کسب درآمد از ویدیوهای جدید و سودآوری کمک کند.

4- در سئو یوتیوب متخصص شوید

برای ویدیوسازانی که هنوز برای سئو اقدام نکرده‌اند، باید روی سئو ویدیوها کار کنند تا بیشتر دیده شوند.

به این منظور، کلمات کلیدی را آنالیز کنید. با این حال، بر اساس آنچه افراد در یوتیوب جستجو می‎کنند، کمی متفاوت فکر کنید. اطمینان حاصل کنید که از کلمات کلیدی با ارزش بالا در عنوان، توضیحات و برچسب های ویدیو استفاده می‌کنید.

پس از ایجاد کانال، می‌توانید گزارشی از منابع جستجویی ویدیوهایتان را ببینید، و متوجه شوید افرادی که ویدیوها را مشاهده کرده‌اند از کجا بودند.

به طور کلی، گوگل نتایج جستجویی را بر اساس کلمات کلیدی در مورد بررسی، آموزش و ویدیوهای طنز ارائه می‌دهد.

پنج نکته مهم در سئو ویدیوهای یوتیوب:

  • تعداد نظرات
  • تعداد سابسکرایب بعد از مشاهده ویدیو
  • طول ویدیو
  • بر اساس نرخ جستجو در نتایج جستجوی یوتیوب

5- از قیف بازاریابی یوتیوب خود نهایت استفاده را ببرید

کانال یوتیوب خود را برای فروش بهینه‌سازی کنید. هدف خود را انتخاب کنید، شریک یوتیوب شوید و برنامه ریزی را برای بازاریابی را شروع کنید.

یوتیوب یکی از راه های انتشار ویدیوهای شما است، اما می‌توانید هم زمان با یوتیوب یک وبلاگ داشته باشید و درآمد بیشتری کسب کنید. به این ترتیب شما آدرس ایمیل‌های بیشتری را جمع می‌کنید و در نهایت محصولات خود را درقالب ایمیل مارکتینگ ارسال می‌کنید.

به عنوان مثال، اگر در وبلاگ در مورد محصولی پست بنویسید و در پایان از لینک‌های افیلیت استفاده کنید و آن محتوا را در یوتیوب نیز به صورت ویدیو منتشر کنید، بینندگان ویدیو بعد از دیدن آن به وبلاگ‌ هدایت می‌شوند و به احتمال زیاد روی لینک افیلیت کلیک می‌کنند.

6- تبدیل به اینفلوئنسر آمازون شوید

برنامه اینفلوئنسر آمازون بسیار محبوبیت است. به طور کلی با استفاده از آن می‌توانید در یوتیوب یا سایر شبکه‌های اجتماعی محصولات آمازون را پیشنهاد کنید.

پس از پیوستن به اینفلوئنسر آمازون، می‌توانید محصولات را بررسی کنید و به بینندگان پیشنهاد کنید تا از طریق لینک افیلیت شما وارد صفحه محصول در سایت آمازون شوند. زمانیکه از لینک شما وارد آمازون شوند، سیستم افیلیت مارکتینگ آمازون 8 تا 10 درصد کمیسون به شما میدهد.

7- YouTube Red

YouTube Red به کاربران امکان می‌دهد 9.99 دلار برای مشاهده ویدیوها بدون تبلیغات به یوتیوب بپردازند. حتی بدون نمایش تبلیغات، سازندگان محتوا هم می توانند بر اساس زمان مشاهده ویدیو، 55 درصد درآمد کسب کنند.

با YouTube Red، مدت زمان تماشای ویدیو مهم است، بنابراین در قسمت آنالیز یوتیوب می‌توانید ساعت دیده شدن ویدیوها را ببینید.

چقدر می‌توانید در یوتیوب درآمد داشته باشید؟

جواب ساده است، بستگی دارد!

با استفاده از درآمدزایی از تبلیغ، افیلیت مارکتینگ و فروش می‌توانید به جایگاه خوبی در کسب درآمد از یوتیوب برسید.

در یوتیوب می‌توانید با روش‌های CPM، CPV و CPC کسب درآمد داشته باشید. با توجه به CPM(cost per impression) به ازای هر 1000 بازدید حدودا 7.6دلار درآمد خواهید داشت.

با این وجود، بر اساس قوانین گوگل سازندگان محتوا 55٪ از درآمد حاصل از تبلیغات را بدست می آورند، در حالیکه گوگل 45% از درآمد را برای خود نگه میدارد.

اگر توانستید یک کانال با درآمدزایی فعال داشته باشید. تقریبا از هر 20هزار بازدید می‌توانید 20 الی 50دلار درآمد داشته باشید.

کسانی که از طریق یوتیوب در حال کسب درآمد هستند چقدر پول کسب می‌کنند؟

برای هزاران نفر از کسانی که از طریق یوتیوب در حال کسب درآمد هستند، این پاسخ ممکن است سخت باشد. برای افراد محبوب که از طریق یوتیوب در حال کسب درآمد هستند، این مبلغ می تواند یک میلیون دلار یا بیشتر در سال باشد.

کسب درآمد سخت تر می‌شود زیرا درآمد تبلیغ می تواند از 0.35 $ تا 5 دلار در هر بازدید باشد، با فرض اطمینان از 1 دلار در هر 1000 بازدید.

کسانی که از طریق یوتیوب در حال کسب درآمد هستند، مانند کسانی که در اخبار، اینفلوئنسرهای آرایش و زیبایی به چشم می‌خورند و محبوبیت مردمی دارند با سرعت به میلیون‌ها بازدید می‌رسند.

همچنین سیستم مدیریت ویدیو یوتیوب به شما کمک می‌کند میزان بازدید و تعامل مخاطبین را نسبت به ویدیوها مشاهده کنید.

سؤالات متداول نحوه کسب درآمد در یوتیوب

چگونه می توانم بدون تبلیغات در یوتیوب درآمد کسب کنم؟

اگر با تبلیغات درآمد زیادی کسب نمی‌کنید، روش های زیادی برای درآمدزایی از کانال شما وجود دارد. در اینجا برخی از روش‌ها را آورده ایم:

  1. از سرویس‌های افیلیت مارکتینگ استفاده کنید
  2. فروش کالا، تی شرت و محصولات فیزیکی مرتبط با کسب و کارتان را به فروش برسانید
  3. فروش محصولات دیجیتال، دوره های آنلاین و کتابهای الکترونیکی
  4. برندها را اسپانسر خود کنید
  5. از حمایت مالی استفاده کنید
  6. اگر در کار خود متخصص هستید، خدمات مربیگری و مشاوره را بفروشید و نرخ ساعتی را شارژ کنید

آیا کسب درآمد در یوتیوب سخت است؟

کسب درآمد از یوتیوب بسیار چالش برانگیز است. برای پیوستن به YouTube Partner باید در طول 12 ماه گذشته، 1000 سابسکرایب و 4000 ساعت دیده شدن ویدیو داشته باشید.

اگر بازدید میلیونی ندارید، یکی از راه های عالی برای درآمدزایی کانال شما افیلیت مارکتینگ است. می‌توانید محصولات را بررسی کنید و با قرار دادن لینک افیلیت محصول، از سرویس افیلیت مارکتینگ کسب درآمد داشته باشید. به این ترتیب، شما می‌توانید در هر فروش کمیسیون کسب کنید و درآمد داشته باشید.

توصیه می کنیم یک وبلاگ داشته باشید، تا به سادگی بتوانید از طریق افیلیت مارکتینگ کسب درآمد کنید. 

1000 بازدید در یوتیوب چقدر ارزش دارد؟

هیچ ارزش قطعی برای 1000بار دیده شدن ویدیوها وجود ندارد. موارد بسیار زیادی تاثیر گذارند، از دسته بندی تخصصی که در آن زمینه ویدیو تولید میکنید تا مکان کسانیکه ویدیو را میبنند.

علاوه بر این تبلیغ کنندگان، یک حساب Google AdWords ایجاد می‌کنند تا تبلیغات یوتیوب را در آن قرار دهند، سپس استراتژی تبلیغ خود را بر اساس پرداخت هزینه برای هر بازدید CPV یا هزینه هر کلیک CPC انتخاب کنند.

برای کسب درآمد به چه تعداد مشترک نیاز دارید؟

بر اساس شرایط یوتیوب، به بیشتر از 1000 سابسکرایب نیاز دارید تا بتوانید کسب درآمد یوتیوب را فعال کنید. همچنین در طی 12 ماه گذشته باید حداقل 4000 ساعت ویدیوها دیده شده باشند. به یک حساب Google AdSense فعال نیز نیاز دارید. اگر به این شرایط رسیده باشید میتوانید در یوتیوب درخواست فعالسازی سرویس درآمدزایی را بدهید، تا بعد از بررسی یوتیوب سیستم درآمدزایی فعال شود.

پردرآمدترین یوتیوبرها

ستارگان برتر یوتیوب مانند Logan Paul و PewDiePie با کانال های خود سالانه میلیون‌ها دلار درآمد کسب می‌کنند. در اینجا لیستی از پردرآمدترین  یوتیوبرانی که در حال کسب درآمد هستند بر اساس درآمد سالانه در سال 2019 آورده شده است:

1. Ryan Kaji: $26 million.
2. Dude Perfect: $20 million.
3. Anastasia Radzinskaya: $18 million.
4. Rhett and Link: $17.5 million.
5. Jeffree Star: $17 million.
6. Preston: $14 million.
7. PewDiePie: $13 million.
8. Markiplier: $13 million.
8. DanTDM: $12 million.

کسب درآمد از یوتیوب امکان پذیر است، اما داشتن یوتیوب کافی نیست. داشتن یک بستر شخصی مانند یک وبلاگ بسیار ضروری است، و از یوتیوب به عنوان بستری برای افزایش ترافیک استفاده کنید. از مزایای داشتن یک وبلاگ قدرت سئو آن برای دیده شدن در رتبه بندی گوگل است.

همین الان برای ساخت کانال یوتیوب اقدام کنید، و با تولید محتوایی ویدیویی به درآمد برسید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *