0

نحوه یادگیری یک زبان برنامه‌نویسی جدید

نحوه یادگیری یک زبان برنامه‌نویسی جدید، هر روز زبان‌های برنامه‌ نویسی زیادی متولد می شوند. دارت، برو، کاتلین، اکسیر و مواردبسیار زیاد دیگری. شکست در پیچیدگی های فراگیری می تواند بسیار سخت باشد ، اما نکاتی وجود دارد که به شما کمک می کند تا از این طریق بتوانید در فراگیری زبان‌های تازه پیشرفت بیشتری داشته باشید و در این راه با شکست های کمتری مواجه شوید.

برای سرعت بخشیدن به روند یادگیری و افزایش تسلط شما به زبان برنامه نویسی یا چارچوبی که یاد می گیرید ، مراحلی وجود دارد که از شما میخواهیم این مراحل را امتحان کنید.

ابتدا تسلط بر زبان برنامه نویسی سپس یادگیری چارچوب ها

برخی افراد تمایل دارند که ابتدا چارچوبهایی را یاد بگیرند، مانند(Ruby on Rails ) بدون اینکه با زبان آن آشنا شوند،در این حالت این یک مشکل بزرگ است، به خصوص هنگام صحبت کردن در مورد Rails ، که با Ruby به عنوان DSL بازی می کند (زبان خاص دامنه).

در مسابقات و چالش های کد نویسی شرکت کنید

وب سایت های زیادی مانند LeetCode ،HackerRank  و Project Euler وجود دارند که می توانند به شما در رسیدن به تسلط در یادگیری زبان های برنامه نویسی کمک کنند.شما میتوانید با مطالعه در این سایت ها مطالبی در مورد نحو، کتابخانه ها و منطق اطلاعات بیشتری کسب کنید. این میتواند یک راه عالی برای آماده سازی خود جهت مصاحبه نیز باشد.

برای رفع مشکلات خود از StackOverflow و Code Review استفاده کنید

هر برنامه نویسی وقتی شروع به حل چالش های کد نویسی می کند، مشکلاتی پیدا خواهد کرد. برای حل آنها می توانید از وب سایت (StackOverflow)استفاده کنید.

تنها خال موجود در Code Review است، انجمن (StackExchange )همان شبکه StackOverflow است. همه ی نکات در مورد CodeReview  این است که تمامی کد های نوشته شده شما توسط تیمی از متخصصان در زبان شما بررسی و بازخورد آن برای شما ارسال می شود. میتوانید نگاهی به بخش مبتدیان این سایت بیندازید و در صورت رضایت به این سایت بپیوندید.

تا آنجا که میتوانید کد های زیادی بخوانید

GitHub  برای مقابله با سختی ها و پیچیدگی های این راه ضروری است. در آنجا کد های تولید شده زیادی را به زبانی که می خواهید یاد بگیرید پیدا خواهید کرد. اگر میتوانید در این سایت عضو شوید.

یک ابزار آستر نصب کنید

لینترها ابزارهای آنالیزر کد ها هستند که پرچمدار اشکالات، تخلفات ایدیوماتیک، خطاهای سبکی و موارد دیگر هستند. یک ابزار آستر خطایی را برای رفع اشکال برای شما هایلایت می کند و این امر میتواند در یادگیری به شما کمک کند. مثلا برای زبان برنامه نویسی Ruby ،میتوانید از RuboCop  به عنوان آستر استفاده کرد.

کد اصطلاحات

مثلا هنگامی که در حال یادگیری پایتون هستید، میتوانید دانش C # خود را به پایتون منتقل کنید. این یک راه عالی برای یادگیری یک زبان برنامه نویسی جدید است، اما برای اینکه به تسلط  کافی برسید کامل نیست ، زیرا با استفاده از این روش نمیتوانید اصطلاحات برنامه نویسی آن زبان را بیاموزید.

برای اینکه بهتر متوجه شوید به این کد پایتون نگاهی بیندازید:

def matrix_of_floats(matrix_of_anything):
n = len(matrix_of_anything)
n_i = len(matrix_of_anything[0])
new_matrix_of_floats = []
for i in xrange(0, n):
row = []
for j in xrange(0, n_i):
row.append(float(matrix_of_anything[i][j]))
new_matrix_of_floats.append(row)
return new_matrix_of_floats

در مقابل روش پایتونیک :

def matrix_of_floats(matrix_of_anything):
return [[float(a_ij) for a_ij in a_i]
for a_i in matrix_of_anything]

برای یادگیری نحوه رمزگذاری اصطلاحات باید کدهای زیادی را که توسط افراد معتبر دیگر نوشته شده است بخوانید.

برای خود شیء بسازید!

این یکی بسیار جالب وقابل توجه است. هدف اصلی یادگیری یک زبان برنامه نویسی ایجاد یک شی با آن است. مثلا میتوانید هنگام یادگیری Ruby، از چارچوب Rails برای ساختن یک وبلاگ ، یک برنامه todo ، یک کلون ویکی پدیا و یا یک Rotten مانند وب سایت استفاده کنید.

ساختن شی باعث می شود شما در هر جنبه ای از یادگیری زبان خود پیشرفت کنید.

تسلیم نشو (Don’t give up)

تلاش برای یادگیری و رسیدن به اوج واقعا سخت است. برای رسیدن به قله اهداف به زمان و تمرکز نیاز دارید. تسلیم نشوید زیرا ممکن است از آنچه که فکر می کنید به هدفتان نزدیک تر باشید. اگر گیر کرده اید،میتوانید از هر جا که به نظرتان میتواند شما را کمک کند کمک بخواهید. همچنین منابع زیادی در شبکه های جهانی وجود دارد که شما میتوانید از آنها در جهت رشد خود بهره ببرید.

تا آنجا که میتوانید مطالعه کنید

یک برنامه نویس بیش از 20 سال است که C # را مطالعه می کند. او هنوز پس از این همه تحقیقات هر روز چیزهای جدیدی درباره (C# , .NET) کشف می کند. این فرد <<آنتونیو مانیرو>> ، با نفوذ ترین عضو StackOverflow  است.

واقعیت این است: ما هرگز همه چیز را راجع به یک زبان یاد نخواهیم گرفت ، این چیزی است که هر روز به ما چیزهای بیشتر و بیشتری یاد می دهد.

شما می توانید در چیزی خوب باشید ، در آن به یک مرجع تبدیل شوید ، اما همیشه چیزهای بیشتری برای آموختن وجود خواهد داشت.

نحوه یادگیری یک زبان برنامه‌نویسی جدید ، امیدوارم که این مطلب شما را در تبدیل شدن به یک برنامه‌نویس حرفه ای کمک کند.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *